Ruh Eşlilik

Karşında bir ışık süzmesi görürsün, sadece parlaklığıyla hareket ettiğin bu ışık ruh eşin belki.
İlişkilerde bu bakış açısı ile,gerçek birliktelik yaşanabiliyor mu? Aslında gözünüze görünenler bir bütün mü, ruh eşi diye bir kavram var mı? İnsan bütünlüğünün fiziksel, duygusal ve mental boyutlarının dışındaki diğer alanlarıyla da ilgilenen bilim "ezoterik" olarak adlandırılır. Ruh eşi olduklarına inanılan çiftler birlikteyken çok yüksek gelişim düzeylerini yakaladıkları, birbirlerinden ayrıldıklarında ise neredeyse sönükleşip yok oldukları gözlemleri mevcut. Özellikle evlilik mertebesinde artık tek biri halinde hareket edilen bir yaşam sürüldüğüne göre; ruh eşlilik gayet tercih edilmesi gereken bir olgu. Kim nerden bulmuş ki diye düşünülebilir, ama acele etmeye gerek yok belki de yanıbaşınızdadır ruh eşiniz.

Tane Tane Pilav

Pirinç bazı ülkelerde çok kutsal bir tahıl. Biz de mutfakta en çok tükettiğimiz yiyecekler kategorisine koyuyoruz kendisini. Pirinç pilavı hakkında birkaç tiyo verirsek,
Tane tane düşmesini istediğimiz pilavımıza,pişirme suyu esnasında biraz sıvı yağ ekleyin,
Gene pişirme suyuna 1-2 çay kaşığı limon suyu eklemeniz rengini daha da beyazlaştıracaktır.
Suyunu çekmesine rağmen pirinçler hala diri ise üzerine biraz daha sıcak su ilave edin ve biraz daha pişirin,pilava pişerken de müdahele edebilirsiniz çekinmeyin.